logo
 

Головна сторінка
Новини
Карто-схема
Фауна
Флора
Відео
Фотогалерея
Про НПП
Історія парку
Наукова робота
Відпочинок
Еколого-освітня
робота
Перелік послуг
Екостежки
"Деснянські зорі"

ОСОБЛИВОСТІ ЕКОЛОГО-ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 
У НПП“ДЕСНЯНСЬКО-СТАРОГУТСЬКИЙ”

 

Еколого-просвітницька робота у НПП “Деснянсько-Старогутський” проводиться у відділі науки та рекреації. Чітко спланована робота та інформованість дозволяють: підняти імідж національного природного парку, залучити більше людей до природоохоронної діяльності, привернути увагу широких кіл громадськості до вирішення екологічних проблем регіону.
Однією з форм роботи є розвиток дитячого екологічного руху, проведення масових природоохоронних заходів на районному та обласному рівні.  Хочеться визначити особливо акції “Марш парків”, “Парк тисячоліття”, “Не рубай ялинку!”, “Первоцвіт”, “Збережемо хижих птахів та кажанів”.

Національний природний парк “Деснянсько-Старогутський” протягом восьми років виступає організатором районного дитячого еколого-туристичного злету, в програмі якого беруть участь команди зі шкіл району, вчителі та працівники парку. Щороку створюється координаційна рада, яка обирає місце проведення злету та затверджує програму заходу. Протягом кількох днів школярі змагаються в знаннях правил виживання в природному середовищі, техніці спортивного туризму, в умінні орієнтуватись на місцевості, встановлювати намети, розбивати бівуак, готувати їжу, розпалювати вогнище. В перервах проходять традиційні конкурси: екологічного плакату, виступу агітбригад “В підтримку заповідної справи”. Завершує  еколого-туристичний зліт лінійка – де переможці нагороджуються пам’ятними дипломами та призами від національного природного парку. 
Робота з учнівською молоддю проводиться як в м. Середина-Буда так і у селах району, використовуються різні форми: лекції, бесіди, конкурси (малюнків, плакатів, оповідань на екологічні та краєзнавчі теми). Школам району надається інформаційна допомога. Проводиться еколого-просвітницька робота на базі візит-центру. Тут працює бібліотека наукової та науково-популярної літератури, демонструються фільми відеотеки парку, фотоматеріали. В 2003 році знято відеосюжет “Перлина Сумщини”, який висвітлює напрямки роботи та діяльність парку.

Національний парк виступає організатором районної конференції вчителів біології. З викладачами проводиться робота по розповсюдженню інформації про діяльність парку. Вони також проходять стажування з методики практичних занять в природному середовищі (які розробили працівники парку), орнітології, гербарній справі.

Не один рік парк веде співпрацю по розповсюдженню екологічних знань з дитячим оздоровчим табором “Десна”. Почалася вона з того, що співробітники парку поставили  мету – ознайомити відпочиваючих у таборі дітей з природним різноманіттям і організувати на  його території  заняття екошколи (залишатись байдужими було просто неможливо, тому що дитячий оздоровчий табір межує з територією парку).

Дуже приємно було в цьому році проводити заняття екошколи в дитячому таборі “Десна”. Як значні результати роботи можна  відмітити той факт, коли дорослі діти ( котрі пам’ятають заняття минулих років) самі вже проводять бесіди на природоохоронні теми, елементи екскурсії, цікавляться науковими досягненнями парку.

Одним з перспективних напрямків роботи парку є розвиток в регіоні рекреації і туризму, що вимагає значних капіталовкладень. На території парку закладено шість екологічних стежок загальною довжиною 69 км (екологічно-туристичні, науково-пізнавальні, навчальні). Вони охоплюють майже все природне різноманіття “Деснянсько-Старогутського” національного природного парку. Кожна з них має своє призначення і розрахована на різний контингент відвідувачів – як на туристів та школярів, так і на науковців.

083 089

090 091

087 084

085 086

092 093

 

Фотогалерея турслета

 

 

Використання будь-яких матеріалів без посилання на даний сайт заборонено.