logo
 

Головна сторінка
Новини
Карто-схема
Фауна
Флора
Відео
Фотогалерея
Про НПП
Історія парку
Наукова робота
Відпочинок
Еколого-освітня
робота
Перелік послуг
"Візитівка Десни"
"Деснянські зорі"


Eкологічна стежка «Візитівка Десни»

На території парку в Придеснянській частині закладена екологічна стежка «Візитівка Десни». Екологічна стежка знайомить з флорою і фауною та показує репрезентативні елементи природи даної території. Екологічна стежка "Візитівка Десни" презентує комплекси придеснянської частини НПП "Деснянсько-Старогутський" та включає зупинки біля цікавих елементів стежки.
Протяжність екостежки - 3,5 км, точок розповіді - 6

sm

Перша точка розповіді з назвою «Борова тераса» біля бази «Деснянка». Борова тераса являє собою горизонтальну площадку в долині річки.

Складається з алювіальних пісків та знаходиться на рівні давніх заплав. Грунти піщані. Домінантний вид дерев – сосни. Серед трав зустрічається полин звичайна, перстач сріблястий, фіалка ранкова. Серед птахів багато повзиків, дятлів, дріздів, зябликів. Є такі, які живуть у лісі, а харчуються в заплаві, наприклад, шуліка чорний, лелека чорний.

Друга точка – «Заплава». Вона являє собою частину річкової долини, яка затоплюється під час повені. Завдяки річковим наносам грунт більш родючий, порівняно з боровою терасою.

Це зумовлює більш різноманітну рослинність. Типові представники рослинності – різноманітні злакові (тимофіївка лучна, китник лучний, бекманія звичайна, тонконіг болотний, лучний та ін.), також вероніка довголиста, плакун , деревій заплавний, вербозілля звичайне. Різнотрав’я – це домівка багатьох видів комах, дрібних гризунів та плазунів. В заплаві мешкає багато птахів: сорокопуд-жулан, плиски біла та жовта, жайворонки та інші.

Третя точка розповіді – «Прирусловий вал» являє собою витягнутий уздовж річки пологий вал, який утворився наносами під час повені при зменшенні швидкості течії в заплаві.

Рослинність представлена видами, які ростуть поблизу води, зокрема, із трав’яністих- м’ята, незабудка, осока. Серед дерев переважає верба гостролиста. Взагалі прирусловий вал є граничною лінією між прибережною та лучною рослинністю. На найвищих точках валу зустрічаються посухостійкі рослини, зокрема, злакові, полин, деревій, цибуля.

Четверта точка «Берег річки». Берег річки - це вузька смуга між сушею та річкою. Головним фактором формування берегу є русловий потік.

Наша точка маршруту знаходиться на лівому березі. На цьому місці річка з’єднується зі старицею. Рослинність представлена осоками, чередою, незабудками. Серед дерев – верби та дуби. Зустрічається багато плазунів, жаб, водних комах.

П’ята точка розповіді – «Стариця». Представляє собою ділянку колишнього русла річки. Має округлу форму.

Майже вся площа зайнята водяним різаком алоєвидним, що свідчить про інтенсивний процес заболочення. По берегах ростуть осоки, комиш, живокіст. В цьому місті мешкає багато плазунів (вужи, веретільниці), молюсків (равлики, водяні віслюки), земноводні (жаби та ропухи). В стариці дуже сприятливі умови для розвитку різних лічинок комах, зокрема бабок. Також це місце харчування багатьох птахів – крячок, лелек, лунів та інших.

Шоста точка- «Сосновий бір». Порівняно з іншими точками розповіді вона найвища. Домінуючий вид дерев – сосна. Содомінантні види – груша, крушина, клен, дуб, горобина, в’яз. Підлісок представлений ліщиною, бузиною, ожиною та малиною. Трав’яний ярус багатий на конвалію. Також зустрічаються дзвоники, костяниця, чорниця. Дуже багато різних мохів. Мешканці лісу – дрібні ссавці, плазуни, комахи, птахи.

 

 

 

 

 

 

 

Отже ця тропа коротка, але досить приваблива і дає змогу познайомитись з рослинним і тваринним світом Придеснянської частини парку. Ландшафтні компоненти, рельєф, водний режим та русловий процес зумовили створення різноманітних та досить цікавих біоценозів. Чекаемо всіх бажаючих на екологічній стежці!

 

 

 
Використання будь-яких матеріалів без посилання на даний сайт заборонено.